VPLIV ČUSTEV NA DELOVANJE TELESA

Tradicionalna kitajska medicina daje izreden pomen psihofizični obravnavi posameznika.

Fizični del vpliva na psihičnega in obratno. 

 

Odnosi, v katerih se ne počutimo dobro in v nas vzbujajo negativna čustva, čustvene blokade iz otroštva, nezadovoljstvo z življenjem … Vse to so negativna čustva, ki vplivajo na delovanje telesa. Na začetku je to lahko le nekaj slabe volje ali kakšna neprespana noč. Sčasoma pa se čustvene blokade izražajo na fizičnem nivoju, kot simptomi bolezni. 

Vsakemu polnemu organu pripada čustvo: jetra – jeza, srce – veselje, vranica – skrb, pljuča – žalost in ledvice – strah. Čustvovanje mora biti v ravnovesju, torej ne pretirano v pozitivno ali negativno izražanje. 

 

Čustvene blokade so navadno postavljene že v otroštvu. Na to posameznik v času nastajanja nima vpliva. Ima pa vpliv na to v odraslem življenju. Navadno pri reševanju čustvenih blokad iz otroštva posameznik potrebuje podporno terapijo. Odvisno tudi od tega, kako globoke so. 

 

Čustvene blokade iz otroštva vplivajo na potek življenja, tako na osebnem kot poslovnem področju. Čustvene blokade

vplivajo na to, v kakšnem odnosi bomo s partnerjem, sodelavci, nadrejenimi. Odnosi med posamezniki so namreč kot pogajanja. Koliko mene dam tebi in obratno. Kompromisi, kdaj sem jaz na slabšem in kdaj »nasprotnik«. Pri osebah s

čustvenimi blokadami se pogosto zgodi, da so vedno na slabše. V partnerskem odnosu, v poslovnem odnosu. Zaradi želje po ugajanju, se vedno znova zavrtijo v začaranem krogu nerešenih čustvenih blokad. 

To seveda povzroči stres, nezadovoljstvo, negativna čustva. 


Preobremenjenost, stres in nezadovoljstvo pri ženskah

najpogosteje povzroči oslabljeno delovanje ščitnice in težave na ginekološki ravni (ciste na jajčnikih, endometrioza, spremembe na materničnem vratu, rak na

materničnem vratu, rak na dojkah, prezgodnja menopavza …). 

 

Pri moških pa so pogoste motnje spanja, oslabljeno delovanje prostate, težave z refluksom in oslabljeno delovanje želodca, težave z erekcijo …


TRADICIONALNA KITAJSKA MEDICINA

Tradicionalna kitajska medicina zdravi čustvene blokade z akupunkturo in zeliščnimi prehranskimi terapijami. Kadar je čustvena blokada pregloboka, svetujemo tudi terapije pri psihologu, tradicionalna kitajska medicina pa poskrbi za zdravljenje fizičnih simptomov. 

Pomembno je, da se naučite biti srečni. Kljub temu, da je posamezniku, ki je že v otroštvu naučen, da sreča ni nekaj, kar si zasluži, to zelo težko. Vendar pa je za zdravo prihodnost potrebno stopiti iz vlaka negativnih čustev,

nezadovoljstva, samodestruktivnosti in vstopiti na vlak zadovoljstva, sreče, veselja in predvsem ponosa. 

 

Pomembno je vedeti, da naše misli hranijo naš duh; naša čustva vplivajo na naše telo in zdravje.

In ne pozabite, BOLEZEN NE IZBIRA, VI LAHKO.   

NAROČITE SE NA BREZPLAČNI DIAGNOSTIČNI PREGLED IN IZBERITE ZDRAVJE. 


info@hisatkm.si
 070 221 221